Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Znalost dějin patří k všeobecnému vzdělání. Proto jsme ve středu 15. 3. 2017 navštívili galerii v Roudnici nad Labem, kde byla zahájena výstava moderního umění War Zone.

Válečná zóna umělců Pavla Kopřivy a Jiřího Černického, kterým neni náš svět lhostejný, patřila k silným zážitkům. Expozice obsahovala např. fotografie vojáků, vzpomínky na zesnulé ženy, muže i děti, jejichž jména byla napsána v seznamech vyvěšených na zdi, dopisy vojáků, knihy, kanystry na palivo a další. Po prohlídce jsme si sedli k ohništi, které bylo součástí válečné zóny. Kolem ohniště byla spousta věcí. Byly to např. větve stromů a ohořelé obrazy na založení ohně nebo různé nádoby, ve kterých vojáci vařili jídlo. Dále jsme mluvili o zemích, ve kterých ještě v současné době probíhají vojenské konflikty a také o svědomí, vině i strachu lidí. 

Výstava se nám líbila, ovlivnila naše pocity a my jsme si uvědomili spoustu důležitých věcí o minulosti i o jejím vztahu k dnešku.

 

napsala Olga Horáková, 2.A

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.