Copyright 2017 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Stalo se již téměř tradicí navštívit výstaviště v Lysé nad Labem v době konání této výstavy.

V pátek 12. května se dívky z naší školy zúčastnily volejbalového turnaje na koupališti v Litoměřicích.

Na konci dubna jsme odjeli na studijní pobyt do Londýna.

Dne 20. 4. 2017 se v učebně informatiky konala zkouška ENTER. 12 žáků z 2. A, 2. E a 1. VOŠ obdrželo e-mailem zadání. Během 90 minut museli vypracovat tabulku v Excelu a na danou adresu odeslat patřičnou obchodní písemnost. Výsledky testu se dozvíme za 2 týdny.

Dne 10. 4. 2017 jsme byli v rámci předmětu  společenských věd na Velikonoční výstavě v roudnické knihovně. Za symbolické ceny jsme mohli koupit třeba perníčky, kraslice nebo výrobky ze dřeva či keramiky. Mohli jsme také ochutnat velikonoční speciality a seznámit se s technikami zdobení vajec a některými velikonočními zvyky na Podřipsku.

Napsala Tereza Toniová, 2.E

 

Žáci maturitních ročníků vyslechli přednášku Ireny Levkové z Úřadu práce v Litoměřicích, na téma „ Služby ÚP pro veřejnost - příprava na vstup do zaměstnání“. Součástí přednášky bylo například: jak psát životopis, co si připravit a jak se chovat na pohovoru a nabídky volných míst v ČR i v zahraničí. Studenti se dozvěděli spoustu důležitých informací pro jejich budoucí uplatnění. Přednášku hodnotili velmi pozitivně. Snad se na trhu práce neztratí. 

V úterý 25. 4. 2017 se naši žáci zúčastnili 1. ročníku soutěže oblastního kola Ústeckého a Libereckého kraje Jízdy zručnosti 2017, kterou pořádalo Gymnázium a SOŠ Podbořany. Jízda zručnosti se prováděla traktorem Zetor 5211 s traktorovým přívěsem 5t. Prvky jízdy byly např.: přejezd lávky pravým předním kolem, pravoúhlá zatáčka, zacouvání s přívěsem, slalom a další.

Předseda občanského sdružení „ZaPS – Zábavné a Preventivní Soutěže“, pan Zdeněk Zaorálek,  uskutečnil   pro studenty 1. a 2. ročníků přednášku o kyberšikaně , ve druhé části programu pak předvedl psa Sorbona, který je jednak vzorně vycvičený, jednak umí hrát fotbal, což si vyzkoušeli i sami studenti. 

V úterý 21. 2. 2017 se třídy 1. E a 2. E vydaly na exkurzi. Její náplní bylo divadelní představení v Divadle Karla Hynka Máchy. Vršovické divadlo Mana se zde představilo s komedií Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. Příběh se odehrává v Padově, kde žije bohatý kupec Minola, který chce provdat nejdříve svou starší dceru a pak teprve mladší, aby starší nezůstala na ocet. Provdat  Kateřinu však není lehká věc, neboť  je ostrá jako břitva…

Znalost dějin patří k všeobecnému vzdělání. Proto jsme ve středu 15. 3. 2017 navštívili galerii v Roudnici nad Labem, kde byla zahájena výstava moderního umění War Zone.

V pondělí 13. března se třída 2. E v doprovodu Mgr. Jany Švecové vydala za kulturou. V roudnické galerii se už od února 2017 koná netradiční výstava nekonvenčních umělců Pavla Kopřivy a Jiřího Černického. Hlavním tématem celé expozice jsou válečné zóny v průřezu dějin. Výstava nechce dokumentovat historický průběh válečných konfliktů, ale přiblížit návštěvníkům pocity a emoce přímých účastníků války a zachytit atmosféru této složité doby. Zcela originální výstava, která potrvá do 16. dubna, určitě stojí za zhlédnutí. Alžběta Krejná, 2. E

 

V úterý 21. 02. 2017 jsme jeli do Litoměřic na exkurzi, abychom si rozšířili vědomosti ze světové literatury, umění a přírodních věd.

Studenti 3. D absolvovali 9. 1. 2017 v rámci programu Navštivte prezidenta Pražský hrad. Konkrétně prostory,  v nichž sídlí Kancelář prezidenta republiky.

Studenti naší školy se zúčastnili preventivního a vzdělávacího projektu pro mladé a začínající řidiče motorových vozidel od společnosti DEKRA CZ a.s.
Více informací i fotky z akcí na: www.nehodoutozacina.cz

Ve čtvrtek 22. 12. 2016, poslední školní den tohoto roku, proběhlo v naší VOŠ a SOŠ tradiční zpívání na schodech. Zúčastnili se žáci všech tříd a ročníků střední školy a jejich učitelé. Slavnostní akce začala předáváním cen studentům, kteří vzorně reprezentují školu a dosahují výborných studijních výsledků. Ti úplně nejlepší obdrželi i finanční odměnu.

Ve středu 7. 12. 2016 jsme se vydali na exkurzi k Okresnímu soudu v Litoměřicích.Plni očekávání a obav z toho, co nás čeká, jsme zvědavě vešli do monumentální, respekt vzbuzující soudní budovy. Všichni jsme úspěšně prošli bezpečnostním rámem a mohlo se začít. Projednával se trestný čin krádeží aut, obžalovaného přivedli z vazební věznice. Rozsudek se rozhodla soudkyně vynést z časových důvodů až druhý den ráno.

Ve dnech 12. a 15. prosince 2016 navštívily třídy 3.E, 4.E, 1.D, 2.A a 3.A německé město Drážďany. Po příjezdu do této saské metropole absolvovali studenti prohlídku historického centra s výkladem, který si pro ně připravily paní profesorky. Prohlídka byla zakončena návštěvou vánočního trhu na náměstí Altmarkt, kde jsme všichni nasáli krásnou vánoční atmosféru a pochutnali si na místních specialitách. Na zpáteční cestě  studenti vyplňovali malý vědomostní test zaměřený na názvy památek, které během dne viděli. Domů jsme se vrátili v pozdních odpoledních hodinách plni krásných zážitků z hezky stráveného dne. Barbora Černá, tř. uč. 1.D

V pondělí 5. 12. 2016 byl ve škole Mikuláš. Studenti 1. E a 1. D se převlékli do kostýmů čerta, anděla a Mikuláše. Chodili jsme do všech tříd. Rozdávali jsme studentům ovoce a sladkosti. Zlobiví studenti museli zazpívat nebo říci básničku a dostali brambory.

 

K. Csatlósová, M. Zemanová - studentky 1. E

V pátek dne 2. 12. 2016 jsme navštívili se třídou 4. A a p. uč. Líšťanskou v rámci Ekologie Starou čistírnu odpadních vod, která se nachází v Praze v Bubenči a zavítali jsme i do staré části města, na Staroměstské náměstí, abychom načerpali vánoční atmosféru a podívali se na výstavu betlémů, které byly vystaveny v areálu kostela p. Marie Sněžné na Jungmannově náměstí.

V pátek dne 2. 12. 2016 studenti 1. E navštívili prostory Národního divadla. Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které využijí v českém jazyce. Spojili jsme to i s prohlídkou kouzelné vánoční Prahy. Na Staroměstském náměstí jsme nasáli krásnou adventní atmosféru. Cítili jsme překrásnou vůni trdelníku a horkých kaštanů. Také jsme se šli podívat na Orloj, kde zrovna probíhala svatba. Od Orloje jsme šli na Národní třídu k divadlu. Měli jsme chvíli čas a rozhodli jsme se, že se podíváme na Vltavu s výhledem na Pražský hrad. Počasí nám přálo. Bylo slunečno, ale zima. Když jsme opoustili Národní divadlo, šli jsme na tramvaj a to odjeli na Masarykovo nádraží. Výlet jsme si moc užili.

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.