Copyright 2017 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

V úterý 25. 4. 2017 se naši žáci zúčastnili 1. ročníku soutěže oblastního kola Ústeckého a Libereckého kraje Jízdy zručnosti 2017, kterou pořádalo Gymnázium a SOŠ Podbořany. Jízda zručnosti se prováděla traktorem Zetor 5211 s traktorovým přívěsem 5t. Prvky jízdy byli např.: přejezd lávky pravým předním kolem, pravoúhlá zatáčka, zacouvání s přívěsem, slalom a další.

Předseda občanského sdružení „ZaPS – Zábavné a Preventivní Soutěže“, pan Zdeněk Zaorálek,  uskutečnil   pro studenty 1. a 2. ročníků přednášku o kyberšikaně , ve druhé části programu pak předvedl psa Sorbona, který je jednak vzorně vycvičený, jednak umí hrát fotbal, což si vyzkoušeli i sami studenti. 

V úterý 21. 2. 2017 se třídy 1. E a 2. E vydaly na exkurzi. Její náplní bylo divadelní představení v Divadle Karla Hynka Máchy. Vršovické divadlo Mana se zde představilo s komedií Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. Příběh se odehrává v Padově, kde žije bohatý kupec Minola, který chce provdat nejdříve svou starší dceru a pak teprve mladší, aby starší nezůstala na ocet. Provdat  Kateřinu však není lehká věc, neboť  je ostrá jako břitva…

Znalost dějin patří k všeobecnému vzdělání. Proto jsme ve středu 15. 3. 2017 navštívili galerii v Roudnici nad Labem, kde byla zahájena výstava moderního umění War Zone.

V pondělí 13. března se třída 2. E v doprovodu Mgr. Jany Švecové vydala za kulturou. V roudnické galerii se už od února 2017 koná netradiční výstava nekonvenčních umělců Pavla Kopřivy a Jiřího Černického. Hlavním tématem celé expozice jsou válečné zóny v průřezu dějin. Výstava nechce dokumentovat historický průběh válečných konfliktů, ale přiblížit návštěvníkům pocity a emoce přímých účastníků války a zachytit atmosféru této složité doby. Zcela originální výstava, která potrvá do 16. dubna, určitě stojí za zhlédnutí. Alžběta Krejná, 2. E

 

V úterý 21. 02. 2017 jsme jeli do Litoměřic na exkurzi, abychom si rozšířili vědomosti ze světové literatury, umění a přírodních věd.

Studenti 3. D absolvovali 9. 1. 2017 v rámci programu Navštivte prezidenta Pražský hrad. Konkrétně prostory,  v nichž sídlí Kancelář prezidenta republiky.

Studenti naší školy se zúčastnili preventivního a vzdělávacího projektu pro mladé a začínající řidiče motorových vozidel od společnosti DEKRA CZ a.s.
Více informací i fotky z akcí na: www.nehodoutozacina.cz

Ve čtvrtek 22. 12. 2016, poslední školní den tohoto roku, proběhlo v naší VOŠ a SOŠ tradiční zpívání na schodech. Zúčastnili se žáci všech tříd a ročníků střední školy a jejich učitelé. Slavnostní akce začala předáváním cen studentům, kteří vzorně reprezentují školu a dosahují výborných studijních výsledků. Ti úplně nejlepší obdrželi i finanční odměnu.

Ve středu 7. 12. 2016 jsme se vydali na exkurzi k Okresnímu soudu v Litoměřicích.Plni očekávání a obav z toho, co nás čeká, jsme zvědavě vešli do monumentální, respekt vzbuzující soudní budovy. Všichni jsme úspěšně prošli bezpečnostním rámem a mohlo se začít. Projednával se trestný čin krádeží aut, obžalovaného přivedli z vazební věznice. Rozsudek se rozhodla soudkyně vynést z časových důvodů až druhý den ráno.

Ve dnech 12. a 15. prosince 2016 navštívily třídy 3.E, 4.E, 1.D, 2.A a 3.A německé město Drážďany. Po příjezdu do této saské metropole absolvovali studenti prohlídku historického centra s výkladem, který si pro ně připravily paní profesorky. Prohlídka byla zakončena návštěvou vánočního trhu na náměstí Altmarkt, kde jsme všichni nasáli krásnou vánoční atmosféru a pochutnali si na místních specialitách. Na zpáteční cestě  studenti vyplňovali malý vědomostní test zaměřený na názvy památek, které během dne viděli. Domů jsme se vrátili v pozdních odpoledních hodinách plni krásných zážitků z hezky stráveného dne. Barbora Černá, tř. uč. 1.D

V pondělí 5. 12. 2016 byl ve škole Mikuláš. Studenti 1. E a 1. D se převlékli do kostýmů čerta, anděla a Mikuláše. Chodili jsme do všech tříd. Rozdávali jsme studentům ovoce a sladkosti. Zlobiví studenti museli zazpívat nebo říci básničku a dostali brambory.

 

K. Csatlósová, M. Zemanová - studentky 1. E

V pátek dne 2. 12. 2016 jsme navštívili se třídou 4. A a p. uč. Líšťanskou v rámci Ekologie Starou čistírnu odpadních vod, která se nachází v Praze v Bubenči a zavítali jsme i do staré části města, na Staroměstské náměstí, abychom načerpali vánoční atmosféru a podívali se na výstavu betlémů, které byly vystaveny v areálu kostela p. Marie Sněžné na Jungmannově náměstí.

V pátek dne 2. 12. 2016 studenti 1. E navštívili prostory Národního divadla. Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které využijí v českém jazyce. Spojili jsme to i s prohlídkou kouzelné vánoční Prahy. Na Staroměstském náměstí jsme nasáli krásnou adventní atmosféru. Cítili jsme překrásnou vůni trdelníku a horkých kaštanů. Také jsme se šli podívat na Orloj, kde zrovna probíhala svatba. Od Orloje jsme šli na Národní třídu k divadlu. Měli jsme chvíli čas a rozhodli jsme se, že se podíváme na Vltavu s výhledem na Pražský hrad. Počasí nám přálo. Bylo slunečno, ale zima. Když jsme opoustili Národní divadlo, šli jsme na tramvaj a to odjeli na Masarykovo nádraží. Výlet jsme si moc užili.

Listopad je sychravým měsícem, který nám připomíná, že přichází zima a letní tepla a sluneční paprsky jsou tatam. V tomto období touží snad každý z nás odletět někam do teplých krajin a prodloužit si alespoň o pár dní u nás odcházející léto. Ti šťastnější tak učiní a odlétají v tomto období na vysněné dovolené z Letiště Václava Havla v Praze. Naše třída 3.D a třída 4.D se rozhodly, že nasají alespoň trochu z atmosféry tohoto místa a zároveň se podívají do zákulisí pražského letiště, které zajišťuje hladké a bezproblémové odbavení svých zákazníků. Co vše se ale za tím skrývá, ví málokdo.

Dne 14. 11. 2016 navštívila třída 2. E v Praze Neviditelnou výstavu, aby si vyzkoušela, jak nevidomý člověk zvládá nástrahy všedního dne.

Naše třída zde byla rozdělena do několika skupin. Každá skupina měla svého nevidomého průvodce, se kterým byla zavřena v zatemněném prostoru imitujícím byt, hájenku, ulici, les, galerii a kavárnu.  Byli jsme odkázáni pouze na své zbylé smysly (hmat, sluch, čich).

Ve středu 9.11.2016 se konal v Litoměřicích Okresní přebor středních škol v plavání. Naši školu reprezentovali tři plavci – Jiří Šolta, Jiří Pokorný a Jakub Kuchař. Každý odplaval dvě disciplíny.

Na medailových pozicích se umístil Jiří Šolta – a to hned dvakrát. Získal dvě třetí místa za 50 m znak a 50 m volný způsob. A to není vše. Krásnou stříbrnou medaili za 50 m prsa si svým výkonem vyplaval i Jirka Pokorný.

 

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola se představí ve středu 16. 11. 2016 v Litoměřicích na veletrhu středních škol ŠKOLA 2016. Tradiční podzimní veletrh se koná v prostorech litoměřického Domu kultury. 

Výstava je nejširší nabídkou prezentací středních škol a učilišť pro žáky posledních ročníků základních škol z celého litoměřického regionu. Významně pomáhá dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání. Na výstavě se můžete dozvědět veškeré informace o  školách formou upoutávek, prezentací, ukázek praktické výuky, apod. 

Veletrh začíná ve středu v 9 hodin a potrvá do 18 hodin.

Dne 14. 9. 2016 jsme navštívili veřejné jednání Okresního soudu v Litoměřicích. V rámci výuky práva jsme tak mohli na vlastní oči vidět, co se u soudu odehrává. Jako všichni návštěvníci soudní budovy jsme nejdříve museli projít detektorem kovu a teprve poté jsme usedli v jednací síni. Soudní proces se týkal tří obžalovaných žen, z nichž dvě předvedla eskorta. Ženy se dopustily trestného činu krádeže. V obchodě odcizily cukrovinky v hodnotě vyšší než 5 000 Kč. Vzhledem k tomu, že dvě ženy již byly v podmínce, dostaly nepodmíněné tresty odnětí svobody v trvání pěti a devíti měsíců. Třetí žena dostala podmíněný trest. Exkurze byla pro nás nepochybně zajímavou i odstrašující zkušeností.

Ve dnech 5. - 7. 9. 2016 se třída 1.D zúčastnila adaptačního kurzu pro první ročníky. Kurz se každoročně koná v areálu Fotbalové farmy ve Vědomicích. Smyslem kurzu je, aby se třída lépe poznala – nejen žáci mezi sebou, ale i s třídní učitelkou.

V průběhu tohoto kurzu žáci absolvovali kurz první pomoci, besedu s kurátorem Bc. Václavem Živným na téma drogové prevence a také absolvovali prohlídku Městského úřadu v Roudnici nad Labem.

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.