V pátek 16. června jsme se - žáci 2. A a 1. A - měli možnost zúčastnit dne otevřených dveří v zemědělské firmě ASTUR Straškov.

Po příjezdu na místo nás osobně přivítal ředitel Ing. Ondřej Dvořák, který nám poskytl podrobné informace o firmě ASTUR, hospodařící na více než třech tisících hektarech. Během dne jsme viděli nejen nejmodernější stroje značky John Deere, JCB, Bobcat a CLAAS, ale také zajímavou muzejní techniku, kterou zde vystavoval Spolek podřipských oráčů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o precizním zemědělství. Zaměstnanci firmy Cleverfarm nám vysvětlili, jak se díky moderním technologiím a přesnému sledování parametrů dosahuje větší účinnosti v zemědělské produkci. Příjemný den plný užitečných informací doplnilo občerstvení s možností posezení na dvoře sídla firmy.

Den otevřených dveří byl pro nás velmi inspirativní a poučný. Děkujeme firmě ASTUR Straškov za ochotu se s námi podělit o své znalosti a zkušenosti.

Vratislav Růžička, student 2. A