Copyright 2019 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

V úterý 12. června 2018 se za krásného počasí  uskutečnil  na Školním statku ve Vědomicích Kulturně sportovní den  ke  100. výročí založení České republiky. Tuto  akci   finančně podpořil zřizovatel  VOŠ a SOŠ Ústecký kraj.  Cílem  bylo zábavnou formou připomenout významnou  historickou událost.

Ředitel školy Ing. Josef Nehyba  přivítal  zástupce města Roudnice nad Labem místostarosty  Ing. Františka Padělka a Mgr. Jiřího Řezníčka, člena školské rady Ing. Vlado Olejára a všechny přítomné. Poté se slova  ujal moderátor  pan Jaroslav Sypal.  Žáci, studenti, učitelé a zaměstnanci školy měli spolu s  hosty  možnost  zhlédnout bohatý a zajímavý program.  Tři týmy se utkaly v  bubblefotbalových  zápasech a také se odehrálo  exhibiční fotbalové utkání členů agentury Arabely proti výběru školy.

Zpestřením programu bylo vystoupení ochočeného medvěda Huga, který si získal srdce diváků.  Závěrem zpěváci z muzikálu Děti ráje mnohé strhli melodickými písničkami   Michala Davida ke zpěvu a tanci. Osmičky prý hrají v dějinách českého národa zásadní roli,  a  tak doufáme,  že i  tento rok také  přinese nejen žákům a pedagogům školy mnoho dobrého a zajímavého.

Mgr. Jana Švecová

 

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.