Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Studenti 1. VOŠ se zúčastnili vzdělávacího programu v Evropském domě v Praze. V moderním prostředí se aktivně podíleli na prezentaci o historii evropské integrace, fungování EU i jejích hlavních institucí, vyzkoušeli si práci europoslanců tak, že hlasovali prostřednictvím mobilních telefonů, rozhodovali o bodech jednání, navrhovali témata  k projednání i se je snažili obhájit. Studenty práce ve skupinách tak bavila, že na závěr probíhala zaujatá diskuze ke kontroverzním názorům. Nejvíce nás však potěšilo, že lektoři byli překvapeni úrovní znalostí, které studenti VOŠ získali v rámci svého studia.

Odpoledne jsme se trochu odreagovali v Jump Areně.

V měsíci listopadu se konaly dvě sportovní akce, kterých se účastnila i naše škola.

15.11. bylo okresní finále v plavání středních škol v Litoměřicích, na kterém si student 4.D Jirka Pokorný vyplaval dvě medaile. V disciplíně 50m volný způsob získal druhé místo a za 50m prsa vybojoval krásné třetí místo.

26.11. se konal florbalový projekt FLORBAL CHALLENGE, do kterého se naše škola zapojila v kategorii dívek. Děvčata z prvních a druhých ročníku pod vedením kapitánky Daniely Vokálkové z 1.E sehrála tři bojovná utkání a získala pěkné třetí místo.

 

Mgr. Šárka Dvořáková

Příběhy bezpráví aneb Objevujme s žáky příběhy z nedávné minulosti, které by neměly být zapomenuty.

 Letošní ročník Příběhů bezpráví, do něhož se oficiálně zapojilo (pouze) 392 škol po celé republice, v Roudnici nad Labem toliko dvě, probíhal v duchu "vítězného" února 1948 a let následujících, kdy se u nás chopil moci komunistický režim. O své vzpomínky na tuto zinscenovanými politickými monstrprocesy poznamenanou dobu se s žáky 3. E přišel podělit pan Ing. Jiří Čejka, DrSc., bývalý politický vězeň, špičkový vědec v oblasti chemie, dlouholetý skaut a v neposlední řadě čestný občan Města Roudnice nad Labem. Součástí besedy byla také projekce pětapadesátiminutového dokumentu o Miladě Horákové. Žáci tak měli jedinečnou možnost setkat se osobně s pamětníkem i odpůrcem totalitního bezpráví, vyslechnout si jeho životní příběh a klást mu otázky.

                                                                           Mgr. David Mikoláš

 

 Odkaz na oficiální spot projektu: https://youtu.be/FoLytszkgNU

Přiložené soubory:
FileDescriptionFile size
Download this file (beseda.JPG)beseda.JPG 1321 kB
Download this file (IMG_1649.JPG)IMG_1649.JPG 1368 kB

Ve středu školu navštívil Mikuláš s anděly a čerty.

Více na FB školy: https://www.facebook.com/vosasos/

 

Zveme Vás na dny otevřených dveří, které se na naší škole konají v úterý 20. listopadu a ve středu 21. listopadu od 8.00 do 16. 00 hodin. Těšíme se na Vás!

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.