Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Republikové finále jízdy zručnosti traktorem pro studenty středních škol a učilišť.

Republikové finále jízdy zručnosti mladých traktoristů se konalo 22. 6. 2018 v Oticích u Opavy.  Soutěž organizačně zajišťovala Masarykova zemědělská škola Opava a Zemědělský svaz České republiky. Naši školu reprezentoval Miloš Michl, žák třetího ročníku oboru agropodnikání, který se do republikového finále probojoval z druhého místa v krajském kole jízdy zručnosti. Reportáž z celé akce přinesla Česká televize v regionálních zprávách.  (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/2518012-zemedelsti-ucni-soutezili-v-jizde-na-traktoru)

Z celkového množství 24 studentů zemědělských středních škol a učilišť se Miloš Michl umístil na pěkném osmém místě. Trať projel v jednom z nejlepších časů, ale bohužel nasbíral i nějaké trestné body za přesnost.

Martin Hejda

V úterý 12. června 2018 se za krásného počasí  uskutečnil  na Školním statku ve Vědomicích Kulturně sportovní den  ke  100. výročí založení České republiky. Tuto  akci   finančně podpořil zřizovatel  VOŠ a SOŠ Ústecký kraj.  Cílem  bylo zábavnou formou připomenout významnou  historickou událost.

Ředitel školy Ing. Josef Nehyba  přivítal  zástupce města Roudnice nad Labem místostarosty  Ing. Františka Padělka a Mgr. Jiřího Řezníčka, člena školské rady Ing. Vlado Olejára a všechny přítomné. Poté se slova  ujal moderátor  pan Jaroslav Sypal.  Žáci, studenti, učitelé a zaměstnanci školy měli spolu s  hosty  možnost  zhlédnout bohatý a zajímavý program.  Tři týmy se utkaly v  bubblefotbalových  zápasech a také se odehrálo  exhibiční fotbalové utkání členů agentury Arabely proti výběru školy.

Zpestřením programu bylo vystoupení ochočeného medvěda Huga, který si získal srdce diváků.  Závěrem zpěváci z muzikálu Děti ráje mnohé strhli melodickými písničkami   Michala Davida ke zpěvu a tanci. Osmičky prý hrají v dějinách českého národa zásadní roli,  a  tak doufáme,  že i  tento rok také  přinese nejen žákům a pedagogům školy mnoho dobrého a zajímavého.

Mgr. Jana Švecová

 

V pátek 8. 6. 2018 podnikla naše třída 1. E exkurzi po Roudnici nad Labem, kterou jsme celou prošli s anglickým komentářem. Žáci si ve skupinách připravili anglický text o předem určených památkách spolu s pracovními listy plnými úkolů a otázek. Jednotlivé skupiny průběžně vypracovaly a následně ohodnotily. Společně jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Exkurzi jsme zakončili v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem, kde jsme si mohli vyzkoušet různé činnosti. Nejvíce nás zaujalo vytváření obřích bublin. Celý den jsme si opravdu užili.

Kateřina Klímová, Barbora Poláková

V pátek 15. 6. měla 2.A a 2.D možnost jet do Prahy za účelem vytvoření rozhovoru s cizinci a poznání jiné kultury, ale především jazyka! Na začátku dne jsme prošli známá místa a u každého jsme se zastavili, abychom si řekli jeho název v angličtině. Ještě před tím než jsme měli rozchod, jsme měli příležitost se bavit s cizincem, který nás chtěl vyfotit. Jedna ze skupin se ho ujala a vznikla z toho fajn zkušenost! Když jsme se rozdělili, tak šla každá skupina jiným směrem, abychom si navzájem nebrali lidi! Určitě to byla bezva zkušenost vyzkoušet si angličtinu v praxi. Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že to byla super exkurze.

Andrea Finfrlová, 2.A

 

 

Lenka Ringelhánová na státních zkouškách

Dne 13. června 2018 studentka 2. E Lenka Ringelhánová složila státní zkoušku v Národním ústavu odborného vzdělávání v Praze. Výsledky zkoušky se dozvíme za 14 dní.

Lenka se připravovala velmi intenzivně a svědomitě. Pro úspěšné složení zkoušky musela psát při desetiminutovém opisu rychlostí nejméně 200 čistých úhozů za minutu při přesnosti nejméně 99,50 % a podle dispozic vypracovat v časovém intervalu 90 minut obchodní dopis a tabulku s maximálně dvěma hrubými chybami v každé písemnosti.

 

N. Fryčová
vyučující PEK

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.