• Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

Copyright 2020 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Studenti 3. A se v rámci předmětu Ekologie seznámili s rozdílnými způsoby zpracování odpadu. V průběhu výuky byl zmíněn i relativně nový fenomén, tzv. upcyklace. Abychom nezůstali pouze u teorie, měli studenti za úkol sami, nebo s inspirací na Internetu, vymyslet upcyklovaný výrobek, který následně zrealizují. Součástí projektu byla i zpráva s popisem tvorby výrobku a teorií ohledně recyklace daného materiálu nebo různých způsobů zpracování odpadu.

 K projektu přistoupili studenti velmi kreativně a byly např. vytvořeny: 2 křesla, jedno vytvořené ze staré vany a druhé z PET lahví, krmelec ze starých palet, předložka z ovčí kůže, krmítko pro ptáky a kasička z PET lahví, piškvorky a bačkory z látky a bytové dekorace z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji použitý upcyklovaný materiál byl plast a následně dřevo.  

 Děkuji všem studentům za vypracování projektu a doufám, že vytvořené výrobky alespoň o chvíli prodlouží život použitým předmětům.

Ing. Radka Prokešová

V pondělí 9. prosince se žáci ekonomického lycea zúčastnili čtvrtého ročníku Ekonomické olympiády. Jde o mezinárodní soutěž ve znalostech ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol a vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT.

Letošního ročníku se zúčastnilo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol. Soutěž proběhla v ČR, na Slovensku, Ukrajině, v Maďarsku a dalších zemích.

Do krajského kola postoupilo celkem 100 žáků z Ústeckého kraje, mezi nimi i Alexandra Nesměráková ze třídy 3. E. Srdečně gratulujeme a přejeme Alexandře hodně štěstí v krajském kole, které proběhne 14. února 2020 v Mostě.

Ing. Karin Černá

 

V naší škole jsme se již tradičně rozloučili, před vánočními prázdninami, zpíváním na schodech. Pochvalu ředitele školy převzali nejlepší žáci a žákyně za reprezentaci školy na různých soutěžích. Pod vedením Ing. Končické a Ing. B. Černé zpíval školní sbor, který nakonec rozezpíval i celé osazenstvo školy a navodil tím tu správnou vánoční atmosféru. Přejeme všem klidné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku 2020!

V pondělí 16. 12. 2019 jsme navštívili Muzeum fantastických iluzí v Praze. Bylo to velice zábavné a zajímavé. Některé exponáty byly opravdu skvělé. Řekla bych, že nejvíce se nám líbila nakloněná místnost, kde na jedné straně je člověk malinký a na druhé obrovský.

Po návštěvě muzea jsme zamířili na Staroměstské náměstí, kde stály různé stánky (především s občerstvením). Někteří z nás se tady posilnili trdelníky, vaflemi či jinými dobrotami. Na vánočních trzích jsme si také prohlédli vánoční strom a betlém.

Byl to náš první společný výlet a myslím, že jsme si to všichni užili. Děkujeme paní učitelce Vondrové a těšíme se na další výlety.

Eliška Franková, 1. E

V úterý 11. prosince 2019 se třídy 3. E a 4. E  zúčastnily  exkurze do Drážďan. Prohlídka Drážďan s výkladem paní učitelky Kratochvílové začala na Theaterplatz (Divadelní náměstí). Tam se nachází Semperoper (Semperova opera). Poté jsme šli na nádvoří palácového komplexu Zwinger. Odtud jsme se přemístili k nejstarším středověkým trhům, které jsou v bývalé jízdárně Stallhof a za chvilku jsme již obdivovali Frauenkirche (Kostel Panny Marie). Nakonec jsme došli k hlavním a slavným vánočním trhům Striezelmarkt. Tam byl rozchod. Vychutnávali jsme si vánoční náladu a kupovali dárky. Moc jsme si to užili.

Lucie Valtrová, 3. E

 

V pátek 13. prosince 2019 navštívily třídy 4.A a 4.D vánoční Prahu. Do Prahy jsme jeli vlakem z Roudnice nad Labem a vystupovali jsme na Hlavním nádraží. Odtud jsme šli pěšky krásnými ulicemi Prahy.

Cílem výletu byla Betlémská kaple s výstavou, letos jubilejní, čtyřicátou, různých betlémů a vánočních dekorací. Všechny betlémy byly ručně vyrobené a přitahovaly spousty lidí. Celá výstava byla velice zajímavá, protože jsme se mohli zdokonalit ve znalostech vánoční tematiky. Kromě betlémů byly vystaveny také vánoční ozdoby, zvykoslovné předměty důležité pro vánoční zvyky a ukázka některých lidových řemesel.

Po prohlídce jsme měli možnost navštívit vánoční trhy na Staroměstském náměstí, kde každý mohl nasávat atmosféru Vánoc.

Z výletu byli všichni nadšeni, vraceli jsme se vlakem zpátky do Roudnice a po příjezdu jsme se rozešli domů.

J. Bílek, A. Staněk - žáci 4. A

 

Ve čtvrtek 28.11.2019 se konal v Litoměřicích okresní přebor středních škol v plavání. Naši školu reprezentoval tým děvčat, složený ze studentek prvních a druhých ročníků. Jmenovitě - Kateřina Procházková ze 2.E, Blanka Trávníčková z 1.A a Martina Živná z 1.E.

Dívky svým pěkným výkonem vyplavaly krásné třetí místo družstev, za což jim děkujeme.

 Mgr. Šárka Dvořáková

 

Letos se mikulášské nadílky zhostila třída 4. D. Mikuláš, anděl i čerti navštívili postupně všechny třídy a podle zásluh rozdělili sladkosti mezi žáky školy.

Se třídami ekonomického lycea jsme se vrátili o 30 let zpět, obklopeni dobovými předměty, autentickými fotkami a plakáty jsme měli možnost nahlédnout do nedávné minulosti díky velmi poutavé přednášce paní Mgr. Trefné. Studenti se v rámci prohlídky také zúčastnili soutěže a netrpělivě čekáme na výsledky.

Dne 19. 11. 2019 navštívili studenti třetího ročníku ekonomického lycea Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Touto cestou bychom chtěli poděkovat paní Lucii Švec Kabrlové, MgA za krásné odpoledne s kubismem. Nejenže jsme si měli možnost prohlédnout díla předních českých kubistů, jako jsou Emil Fila, Josef Čapek, František Muzika a Antonín Procházka, ale dokonce jsme se na chvíli sami stali kubisty. Zábavnou formou jsme nacházeli kubistické znaky v dílech a po té je zkusili sami ztvárnit. Výstava kubismu v galerii potrvá do konce února 2020 a rozhodně stojí za zhlédnutí.

 

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.