• Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

  • Dny otevřených dveří probíhají 19.-20. listopadu 2019 od 8:00 do 16:00. Přijďte se na nás podívat!

Copyright 2019 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Ve čtvrtek 7. listopadu jsme navštívili Městské divadlo Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, kde jsme zhlédli drama z psychiatrické léčebny Přelet nad kukaččím hnízdem. Byl to strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem. Hezký zážitek nám připravili herci z Divadla Radka Brzobohatého. Tato divadelní hra má i filmové zpracování v podání Miloše Formana.

                                                                                                       Petra Plašilová, 3. A

Dne 15. 11. 2019 (pátek) od 15:00 proběhnou schůzky rodičů žáků střední školy.

Dne 6. 11. se 56 % pedagogických pracovníků školy přidává ke stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství.

Mezi hlavní důvody podpoření stávky patří:

  • neexistující dlouhodobá a pevná koncepce českého školství
  • dlouholeté podfinancování školství
  • PR vlády (kde školství je prioritou) a následné neplnění či rozmělnění jejích politických slibů

Kvalitní školství je základním předpokladem budoucí prosperující společnosti a jeho podpora pouze v předvolebním boji prosperitu České republice nepřinese.

Škola tento den vyučuje v pozměněném režimu a zůstává v provozu.

dne 5. 11. 2019
Odborová organizace při VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Ve středu 2. října 2019 se třídy 2. A a 4. E vydaly na generálku muzikálu Tarzan. Muzikál se odehrával v divadle Hybernia od 11 hodin a celé vystoupení trvalo přibližně 2 hodiny a 45 minut. V průběhu celého vystoupení jsme obdivovali úžasná pěvecká a akrobatická vystoupení. V hlavních rolích se nám ukázal Peter Pecha, Josef Vojtek, Dita Hořínková a Petra Vojtková. Celé vystoupení bylo zakončeno velkou akrobatickou show, která se jim povedla, a všem se to velice líbilo.

M. Zemanová

 

 

Dne 13. června 2019 jsme se vydali do Prahy na projektový den Praha- kosmopolitní město. Když jsme přijeli do Prahy, prošli jsme se trasou plnou památek až ke Karlovu mostu, kde jsme začali plnit svěřené úkoly. Byli jsme rozděleni do skupin po 3-5 studentech a ptali se turistů na předem připravené otázky dle zadaného tématu. Několik turistů se nás leklo a vůbec s námi mluvit anglicky nechtěli. Nakonec jsme ale uspěli a naše dotazníky vyplnili. Po srazu na Václavském náměstí pod sochou sv. Václava jsme si navzájem nadšeně vyprávěli zážitky. Jak výlet, tak i počasí se nám vydařilo.

 Monika Vocásková, 2.E

Ve čtvrtek 13. června se žáci 3.E zúčastnili exkurze v České národní bance. Expozice pod názvem "Lidé a peníze" se nachází v prostorách historického trezoru v podzemí centrální banky. Je zaměřena na dějiny peněz a finančního systému.

Během prohlídky se žáci seznámili s vývojem platidel a peněz od jejich počátků až do současnosti, s ochrannými prvky bankovek a pomocí testovacího vybavení si mohli ověřit, zda bankovky v jejich peněžence jsou opravdu pravé. Zhlédli dva filmy, zasoutěžili si a nakonec potěžkali zlatou cihličku.

Nově také mohli na výstavě vidět zlatou minci v hodnotě 100 mil. Kč, kterou vydala ČNB v letošním roce u příležitosti 100. výročí vzniku československé měny. Exkurze se vydařila, žáci byli natolik spokojení, že je mrzelo, že náš vyhrazený čas na prohlídku byl omezen na 75 min.

Ing. Karin Černá

 

V pátek 14. června 2019 bylo předáno Kateřině Závacké a Šárce Krycnerové vysvědčení o státní zkoušce z psaní na klávesnici.

Dne 13. června proběhlo v hotelu Koruna slavnostní vyhodnocení soutěží se společným tématem – setkávání.

Recitační soutěže se zúčastnily dvě studentky, Jindřiška Monika Štaubertová z 1. E a Lex Nesměráková z 2. E, která  za svůj výkon obdržela 3. místo. Do literární soutěže se přihlásila Dija Vaišnyté z 1. A a také ona si odnesla cenu za 3. místo.

Všem dívkám děkujeme za účast a oceněným blahopřejeme k úspěchu.

Mgr. Alena Vondrová

vyučující CJL 

Dne 14. června 2019 byly úspěšným studentům předány certifikáty ENTER.

 

Štafetový běh na Říp proběhl ve středu 12. června 2019, soutěžní týmy tvořily jednotlivé třídy.

1. místo: třída 2.D a třída 1.D

2. místo: třída 1.E

3. místo: třída 2.E

4. místo: třída 3. A

5. místo: třída 1. A

6. místo: třída 2. A

7. místo: třída 3. E

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.