V pondělí 24. června se třídy 1. E a 1. D vydaly za roudnický most na rafty. Nejdříve se do raftů vrhli chlapci z 1. D a poté se do vody ponořila třída 1. E. Slunce nás pálilo do zad, voda byla už od rána divoká a stalo se, že se někteří z nás i převrhli. Na každém raftu nás sedělo sedm i s panem instruktorem. Holky i kluci dostali svou helmu, záchrannou vestu, své pádlo a šlo se na to.

První sjezd byl jen na zkoušku, abychom si na divokou vodu trochu zvykli.
S druhým sjezdem jsme se už pokoušeli o tríčky s otočením lodi a při třetím sjezdu se měřil čas, za jak dlouho dokáže která posádka dojet až na konec.

Poté jsme se vrhli přímo do vody. Od paní a pánů instruktorů jsme dostali za úkol přeplavat z jednoho břehu na druhý. Až na pár škrábanců se nikomu nic nestalo.

Potom jsme všichni sundali mokré vesty, přilby a převlékli se do suchého. Unavení, ale s krásnými vzpomínkami na divokou vodu jsme se pak vydali zpátky domů.

Lucie Kindová, 1. E