Copyright 2024 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

ECDL - European Computer Driving Licence - je celosvětově uznávaná standardizovaná metoda pro ověření digitální kvalifikace uchazeče, která zjišťuje pomocí praktických testů zda je uchazeč schopen efektivně využívat základní informační technologie se zaměřením na pracovní uplatnění. 

Úspěšní absolventi ECDL zkoušek získají mezinárodně uznávané doklady ECDL o dosažení digitální kvalifikace pro práci s počítačem, které jsou státy Evropské unie již řadu let doporučeny a používány jako standard.

Držitelem národní licence konceptu ECDL v České republice je neziskové občanské sdružení Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI), jediný subjekt oprávněný akreditovat střediska pro ECDL testování a vydávat ECDL Certifikáty na našem území.

ECDL testování probíhá formou praktických testů, kdy uchazeč plní praktické úkoly ve zvoleném programovém prostředí. Úroveň požadovaných počítačových znalostí a dovedností je definována v ECDL Sylabu a je rozvržena do několika tématických oblastí (modulů). Po úspěšném složení testů ze sedmi modulů získává uchazeč mezinárodně uznávaný ECDL Certifikát. Možnost je také získat odlehčenější variantu ECDL Start, pro níž stačí složit 4 moduly.

Certifikát ECDL umožňuje úředně doložit dosaženou úroveň schopností práce s počítačem, zefektivnit využívání výpočetní techniky a zvýšit tak svoji pracovní výkonnost, získat výhodnější pozici při výběru zaměstnání, širší možnosti uplatnění na trhu pracovních sil nejen na území ČR, ale i v zahraničí.

Podrobnější informace o ECDL konceptu naleznete zde: http://www.ecdl.cz

Ve škole probíhá testování ve vypsaných termínech v průběhu celého školního roku, bližší informace k doptání v rámci hodin výuky informatiky a v kabinetu informačních technologií.

Proč o ECDL certifikát usilovat?

  • rozšíření kvalifikace
  • výhoda na pracovním trhu
  • látka je probírána v rámci výuky IKT
  • studentské slevy

 

Minimální počet přihlášených na testování je 5 uchazečů

  • Termín podání přihlášek nejpozději 3 dny předem
  • Přihlášení se provádí v kab. č. 1

Při přihlášení je nutné zaplatit patřičné poplatky. Přihlášky i poplatky se vyřizují v kab. č. 1 u M. Markové

Výňatek z ceníku

  • Index ECDL 702 Kč
  • Testování z jednoho modulu 275 Kč
  • Koncový certifikát bez kartičky 85 Kč
  • Koncový certifikát s plastovou kartičkou 126 Kč

(ceny jsou včetně DPH)

 

Další informace:

Martina Marková, kabinet č. 1
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Luboš Hainc, Ph.D., kabinet č. 12
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

Druhy certifikací:

Certifikát ECDL Start - Mezinárodní doklad prokazující digitální gramotnost, tj. znalost základů práce s počítačem, resp. s informačními a komunikačními technologiemi, a to v nejběžnějších oblastech jejich využití.

Zájemce o Certifikát ECDL Start musí úspěšně složit zkoušky ze tří základních modulů ECDL Core Sylabu (M2, M3, M7) a z nejméně jednoho dalšího volitelného modulu ECDL Core, který může být orientován na oblasti všeobecně uplatnitelných znalostí a dovedností nebo na vybrané profesní oblasti vyžadované trhem práce.

 

 

Certifikát ECDL - Mezinárodní doklad prokazující digitální kvalifikovanost, tj. připravenost na efektivní využívání informačních a komunikačních technologií tak, jak vyžaduje trh práce.

Zájemce o Certifikát ECDL musí úspěšně složit zkoušky ze tří základních modulů ECDL Core Sylabu (M2, M3, M7) a ze čtyř dalších volitelných modulů ECDL Core, které mohou být orientovány na oblasti všeobecně uplatnitelných znalostí a dovedností nebo na vybrané profesní oblasti vyžadované trhem práce.

Škola založena roku 1864

V roce 2024 slaví škola 160 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.