Hodiny jazyků nemusí být jen o procvičování gramatiky a slovíček. Proč si nezkusit práci televizních reportérů?

Náplní minulých hodin byly přírodní katastrofy, a proto se reportáže natočené třídou 2. D nesly v tomto duchu. Po přípravě scénáře na téma katastrofy (laviny, zemětřesení, tsunami a lesní požáry) jsme využili technické znalosti z hodin informační techniky a natočili videoreportáže. Díky zapůjčenému profesionálnímu vybavení jsme upravili pozadí zeleného plátna a využili nejen stativ, ale i ruční stabilizátor.

Bavilo nás vypracovat dialogy, videa sestříhat a těšíme se na další možnost natáčení.

Vojtěch Čepek, 2. D