Ve středu 20. prosince 2023 se vydala 3.D podívat do Evropského domu v Praze v Jungmannově ulici. Náplní exkurze bylo seznámení se s historií, fungováním a institucemi Evropské unie. Během přednášky jsme mohli anonymně hlasovat o evropských tématech a odpovídat na různé otázky a návrhy z Bruselu. Následně se žáci rozdělili do čtyř skupin. Každá skupina dostala zadané jedno téma, na které za omezený čas měla najít a sepsat menší referát pomocí internetu nebo jiných zdrojů. Následně každá skupina veřejně přečetla své poznatky k tématu a přednášející potvrdili pravost informací, které poté doplnili o různé zajímavosti. Nejvíce nás zajímalo cestování a studování v zahraničí, tzv. projekt Erasmus. Po hodině a půl plné informací jsme se ještě prošli vánoční Prahou.

David Kekule a Martin Skokan, 3. D