Ve dnech 5. až 7. září 2023 se třída 1. E zúčastnila adaptačního kurzu, který se konal v areálu Fotbalové Farmy ve Vědomicích. Naším doprovodem byla třídní učitelka Alena Vondrová a paní profesorka Šárka Dvořáková. Hráli jsme spoustu seznamovacích, míčových i vědomostních her, u kterých jsme lépe poznali své nové spolužáky a vytvořili nová přátelství. Navštívili jsme lanové centrum v Roudnici nad Labem, kde jsme měli možnost lézt po stěně, střílet na terč a projít slepým bludištěm. Poslechli jsme si přednášku o nebezpečí návykových látek a vyzkoušeli si první pomoc. Kurz jsme si moc užili a jsme vděční, že jsme měli možnost se vzájemně poznat tímto způsobem.

Nela Králová, studentka 1. E