Už druhým rokem se ve třetím ročníku ekonomického lycea uskutečnil projekt nazvaný William Shakespeare všemi smysly. Cílem je jednak pokusit se najít v lyrické poezii „to své“, jednak kreativně přetvořit myšlenku, kterou si z vybraného sonetu žák odnáší.

Pro žáky je někdy velmi těžké pracovat s lyrickou poezií, pochopit a interpretovat ji. Aby si k ní získali vztah, sami si vyberou jeden ze sonetů W. Shakespeara v překladu Martina Hilského, pokusí se jej „pochopit“ a následně se jím nechávají inspirovat k vlastní tvořivé činnosti.

Fantazii se meze nekladou. Někdo recituje, jiný kreslí či maluje, další se pokouší o kaligram. V loňském roce jsme si vyslechli i raperské ztvárnění, letos se k nejzajímavějším pracím řadí animace Anety Klabanové inspirovaná sonetem č. 22 nebo vyrobení dřevěných kostek, jejichž otáčením vznikne hned několik obrázků inspirovaných sonetem č. 138 (autorkou je Aneta Králová).

Těšíme se, že i napřesrok se bude při práci se sonety dařit a že to hlavně všechny bude opět bavit.

Alena Vondrová, vyučující CJL