• VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

  • VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Copyright 2023 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

V pátek 29. 9. 2023 vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno.

Čtvrtek 28. 9. 2023 - státní svátek

4. 8. 2023 -  25. 8. 2023 od 8:30 do 13:00 hodin.

Od 25. 8. 2023 - 8:00 - 15:30 hodin.

Případně po telefonické domluvě na 416 831 225.

 

Každý rok se účastníme této mezinárodní soutěže v angličtině, ani tento rok nebyl výjimkou.

Do soutěže se zapojilo 702 škol z celého světa, takže konkurence byla veliká a angličtina na velmi vysoké úrovni. Naši studenti dosáhli skvělých výsledků, ale to není až tak důležité, ctíme totiž pravidlo: I cesta je cíl! Žijte angličtinu, neučte se ji.

Kateřina Nováková, vyučující ANJ

25. 1. 2023 (středa) - ukončení a zápis klasifikace

26. 1. 2023 (čtvrtek) - klasifikační porada

31. 1. 2023 (úterý) - vysvědčení

3. 2. 2023 (pátek) - pololetní prázdniny

Naše třída 2.E se v úterý pod vedením třídní učitelky Petry Kratochvílové, která je zároveň naší učitelkou němčiny, vydala do Drážďan na vánoční trhy. Navštívili jsme Striezelmarkt - Vánočkový či Pletencový trh, který je nejstarším vánočním trhem v Německu. Nasávali jsme vánoční atmosféru krásně vyzdobeného náměstí a někteří odvážnější z nás si vyzkoušeli své znalosti němčiny v praxi. Obešli jsme všechny stánky, ochutnali speciality, jakými jsou Bratwurst, Currywurst či jiné dobroty.

Myslím si, že tyto akce přispívají k budování vztahů ve třídě a stmelení kolektivu. Byl to moc povedený výlet a návštěvu místních trhů vřele doporučuji.

František Janovský, 2. E

V pátek 18. listopadu 2022 budou mít žáci a studenti ředitelské volno.

Kulturně jsme spolu se žáky 3. E a 4. E pojali pátek 14. října. Vydali jsme se na představení Vojna a mír do pražského divadla ABC.

Trochu jsem se obávala, jak všichni zvládnou téměř tříhodinové představení, ale byla jsem mile překvapena. Příběh lásky a zrady na pozadí napoleonských válek nás vtáhl do děje, takže nám to uteklo jako nic.

Přestože jsme měli strach, zda stihneme vlak zpět, přidali jsme se k ostatním divákům, kteří vestoje vzdávali hold aktérům představení nekonečným potleskem.

Po cestě na vlak jsem zjišťovala, jak se představení líbilo. „Bylo to nejhezčí divadlo, jaké jsem doteď viděla,” sdělila mi jedna z mých žákyň.

A já doufám, že se líbilo i všem ostatním.

Alena Vondrová, třídní učitelka 4. E

 

V pátek 7. října 2022 se třídy 3. A a 4. A společně se svými učitelkami Alenou Končickou a Janou Švecovou vydaly na výstavu holštýnských krav do Lysé nad Labem. Měli jsme možnost si prohlédnout nejen holštýnský skot, ale také různá plemena ovcí, koz, králíků a slepic.

V 10:00 hodin začala celonárodní soutěž holštýnských krav. Před zahájením výstavy proběhlo předvádění telat, jejichž vodiči byly děti. Nejmladší telátko vedl dokonce 5letý chlapec. Poté se předváděly mladé jalovičky, krávy po první laktaci a krávy po druhé a vyšší laktaci. Žáci viděli, jak se hodnotí exteriér takového zvířete.

V průběhu výstavy si žáci také zašli na jídlo a mohli si koupit suvenýr domů. Byla zde i možnost vyzkoušet si poznávání semen, ověřit si znalosti z anatomie zažívacího traktu skotu a prasat. Odměnou byl odznáček či přívěsek na klíče.

Výstavu jsme si všichni moc užili.

 Marcela Slimáčková, 3. A

Ve středu 5. října 2022 nás paní učitelka na ekologii Ing. Martina Krásová vzala do elektrárny. Exkurze začala tím, že jsme kvůli hygieně obdrželi reflexní vestu a helmu se síťkou. Po podepsání BOZP jsme se s pracovníkem elektrárny vydali na střechu 130 metrů vysoké budovy. Po velice zajímavém výkladu jsme zamířili do haly elektrárny. Při prohlídce jsme mohli pozorovat motory a turbíny. Poté jsme se šli podívat do velínu, kde nám byl ukázán zastaralý stroj, který sloužil k chodu celé elektrárny. Exkurze skončila před vrátnicí EMĚ 1.

Děkujeme naší paní učitelce, že nám zajistila poučnou exkurzi.

Anna Machová a Michal Viktorin, 4. A

Ve čtvrtek 29. října se třída 4. A vydala na projektový den pod dozorem učitelek Jany Švecové a Jitky Floriánové.

Akce probíhala v Praze, kde byla připravena prezentace o holocaustu, předsudcích a

utlačování určitých skupin obyvatelstva během 2. světové války. Součástí prezentace byla i poznávací hra, při níž nám byly dány fotografie lidí, kteří byli hlavními aktéry osudů té doby. Naším úkolem bylo odhadnout jejich příběh.

Po prezentaci a hře jsme navštívili Židovské muzeum, kde nás průvodkyně provedla a poučila o událostech 2. světové války. Následně jsme přešli na Starý židovský hřbitov, návštěva byla opět spojena s přednáškou.

Exkurzi jsme završili návštěvou Maiselovy synagogy.

Aneta Matková a Petr Kotěra, 4. A

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.