Copyright 2022 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem
Opravdový Londýn

Tentokrát jsme zažili opravdové anglické počasí. Jemný vytrvalý déšť, všude přítomný větřík, mlhavé ráno, polojasné dopoledne, ale i pěkný slunečný den. První den začal pěší prohlídkou s průvodcem na Westminster Abbey, nádherném opatství v samém centru Londýna. Dále jsme zhlédli Houses of Parliament a slavný Big Ben, který byl bohužel zahalen kvůli rekonstrukci. Další zastávka byla u královského Buckingham Palace, kde jsme nezhlédli pověstné střídání stráží, protože v centru probíhal půlmaratón. Piccadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square - bezplatná návštěva National Gallery, doplnila návštěva Soho a China Town. Přes Golden Jubilee Bridge jsme prošli k London Eye - jízda na obřím vyhlídkovém kole s překrásným výhledem do 60 km.

Další den jsme se dočkali, konečně celodenní výlet do Warner Bros Studia of Harry Potter. Nádherná atrakce ze světa natáčení Harryho Pottera - filmové kulisy, ukázky kostýmů, efekty z filmů, máslový ležák, obchůdek s dárkovými předměty aj. Odpoledne jsme se přesunuli do Oxfordu, malebného univerzitního města. Navštívili jsme univerzitní areál nejrozsáhlejší koleje Christ Church College - nádvoří, kaple, jídelna, která byla předlohou pro Velkou síň ve filmových Bradavicích.

Poslední den jsme strávili v Londýně na hradu Tower of London, kde jsme mohli obdivovat královské korunovační klenoty, vyfotit se s Beefeatery ( pověstnými strážci). Nakoupili jsme potřebné suvenýry a lodí s nádhernou vyhlídkou na celé centrum města jsme se přepravili do O2 arény, kde nás čekal autobus na cestu zpět domů. Přivezli jsme si domů spoustu krásných suvenýrů, fotografií, ale hlavně nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Jana Štorkánová

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.