Copyright 2022 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

V pondělí 10. září jsme na statku ve Vědomicích zahájili adaptační kurz, který měl posloužit k seznámení a sblížení nové třídy 1. D. Když jsme se v pondělí ráno sešli na statku, tak pan učitel Procházka a paní učitelka Štaubertová spočítali, jestli jsme všichni a vybrali doklady o bezinfekčnosti. Rozdělili nás na pokoje podle toho, jestli hrajeme na Fotbalové Farmě, aby ráno fotbalisté nebudili ostatní při vstávání na trénink. Po ubytování jsme byli informováni o tom, jak se máme chovat. Následoval oběd, po obědě jsme měli polední klid. Když nám slehlo a odpočinuli jsme si, tak jsme vyrazili na nedaleký bazén. Mohli jsme jít, kam jsme chtěli, do vířivky, do sauny, nebo si jen zaplavat do velkého bazénu. Fotbalisté měli od půl třetí trénink, takže odcházeli dříve. Mezi tím co fotbalisté trénovali tak byl zbytek třídy v lanovém centru, kde měli možnost si vyzkošet střelbu ze vzduchovky a lezení na stěnu apod.. Následovala večeře a pak byli do kuchyně svoláni úplně všichni, abychom si hráli hru. Smysl hry byl se co nejvíce poznat, takže jsme se rozdělili do dvojic a zjišťovali co nejvíce informací o tom druhém, abychom ho mohli všem představit. Pak už byla večerka a všichni šli spát.

Druhý den jsme měli snídani ve stylu malého švédského stolu. Fotbalisté ráno oděšli na trénink a ostatní se podíleli na úklidu. Když fotbalisté přišli z tréninku, měli jsme přednášku o první pomoci od žáků 4. A, což bylo zajímavé. Po přednášce jsme měli chvilku čas do oběda a tak se někteří kluci rozhodli jít hrát ven fotbal a někteří zůstali uvnitř v hale. Po obědě jsme vyrazili do Roudnice nad Labem, kde nás pan tiskový mluvčí provedl po Městském úřadě. Po skončení prohlídky nám paní učitelka dala krátký rozchod, abychom si mohli koupit nějaké ty mňamky. Fotbalisté si museli nakoupit rychle a hned jít na trénink. Ostatní pak po příchodu na farmu měli turnaj v ping-pongu. Následovala večeře a po ní asi nejzajímavější část tohoto dne. Přijela za námi pplk. Mgr. Irena Havlíčková, která učí na útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy v Praze a povídala o tom, jak jsou škodlivé drogy a co provádí s lidmi. Přivezla také mnoho ukázek v podobě např. hermeticky uzavřených druhů drog, injekčních stříkaček a jiných škodlivých látek.  Její výklad byl doplněn i prezentací v elektronické podobě. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých a užitečných věcí a myslím si, že většina z nás si hodně rozmyslí, jestli po škodlivé látce sáhne nebo ne.  Po přednášce následovala večerka, a protože jsme byli všichni velice unavení, šli jsme spát.

Poslední den měli ráno fotbalisté trénink. Když přišli, uklidilo se celé patro pro další adaptační kurz třídy 1. A.  

Na adaptačním kurzu jsme se vcelku dost seznámili.  Myslím si, že adaptační kurz pro mnohé splnil svůj účel. Bylo nám tam hezky, příjemně jsme se bavili a hlavně jsme se dobře poznali.

                                                             David Fišer a Marcel Vlk

                                                                       žáci třídy 1. D

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.