Copyright 2019 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

25. 5. 2017 proběhlo v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem slavnostní předávání ocenění vítězům soutěže „Roudnice historická“. Ti, kteří uspěli v jednotlivých kategoriích, pak představili publiku své práce, popř. zarecitovali.

Soutěže se zúčastnili i žáci naší školy a lze říci, že velmi úspěšně. Ve výtvarné soutěži se zadařilo Veronice Koťové, která získala 1. místo se svým obrázkem roudnického mostu. Do fotografické soutěže se přihlásila Dominika Staščáková. Její fotografie však neskončily na prvních třech místech.

Nejvíce zástupců jsme měli v soutěži recitační. V jednotlivcích se na 1. místě umístila Jana Roháčková s básní Josefa Hory Bílá, růžová, rudá. Druhou příčku obsadila Jana Rousová, která si vybrala báseň Fráni Šrámka Dívka a čtyrlístek. Básní stejného autora s názvem Raport nás potěšili Patrik Jansa a Jakub Kuchař, kteří soutěžili v kategorii pásem. Za svůj výkon obdrželi 1. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme jim k jejich úspěchu.

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.