Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Na začátku posledního květnového týdne se skupina studentů ze třídy 2. E. vypravila do Prahy, aby se z Masarykova nádraží vydala kolem Obecního domu, přes Staroměstské náměstí, oklikou okolo Rudolfína a Karlova mostu až na Petřín poznat, jak se hledají jedinečné lanýže a také způsob výcviku psího hledače těchto luxusních hub.

U nádherné sochy Karla Hynka Máchy už čekal na celou skupinu sympatický průvodce pan RNDr. Petr Synek se svou šikovnou a chytrou fenkou Nelinkou, jež byla při hledání stoprocentně úspěšná a udivovala zrak nejen studentů, ale i dalších turistů, kteří procházeli kolem a se zájmem pozorovali právě probíhající výklad a ukázku tréninku. Obojí probíhalo jak v českém, tak i anglickém jazyce. Na závěr jsme měli jedinečnou a výjimečnou možnost ochutnat tyto skvěle aromatické, pro většinu smrtelníků však cenově nedostupné houby. Všem nám moc chutnaly.

 Úderem pravého poledne nabrala naše třída směr Václavské náměstí, aby zde vyzpovídala několik cizinců a zjistila, jak dlouho jsou v Praze, jejich profesi a v neposlední řadě i to, co se jim na Praze líbí nejvíce. O pouhou hodinu později se všichni účastníci výletu sešli na Masarykově nádraží a vrátili se zpět do Roudnice nad Labem.

 Pro všechny studenty to byla neobyčejná zkušenost, zpestření končícího školního roku, prohloubení vědomostí a všichni společně s profesorkami paní Vladimírou Koubínovou a Barborou Černou prožili zábavný a za příjemného slunečního svitu krásný den.  

 

Jan Strýhal, 2. E.

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.