Copyright 2019 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Předseda občanského sdružení „ZaPS – Zábavné a Preventivní Soutěže“, pan Zdeněk Zaorálek,  uskutečnil   pro studenty 1. a 2. ročníků přednášku o kyberšikaně , ve druhé části programu pak předvedl psa Sorbona, který je jednak vzorně vycvičený, jednak umí hrát fotbal, což si vyzkoušeli i sami studenti. 

Již z názvu „kyberšikana“ lze usoudit, že pojednává o novém anonymnějším trendu ubližování. Dnes je bohužel kyberšikana rozšířeným fenoménem, kdy si lidé sami způsobují problémy tím, že o sobě sdělují velké množství osobních informací, které snadno někdo zneužije. Studenti byli seznámeni  s konkrétními ukázkami  útoků,  s možnou ztrátou soukromí a s prezentacemi  možných následků kyberšikany  jak pro  šikanovaného, tak pro šikanujícího. Povídání o úskalích sociálních sítí a jejich zabezpečení přineslo studentům podněty k zamyšlení i návody, jak si své údaje lépe zabezpečit. 

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.