Copyright 2018 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

V úterý 21. 2. 2017 se třídy 1. E a 2. E vydaly na exkurzi. Její náplní bylo divadelní představení v Divadle Karla Hynka Máchy. Vršovické divadlo Mana se zde představilo s komedií Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. Příběh se odehrává v Padově, kde žije bohatý kupec Minola, který chce provdat nejdříve svou starší dceru a pak teprve mladší, aby starší nezůstala na ocet. Provdat  Kateřinu však není lehká věc, neboť  je ostrá jako břitva…

Třída 1. E si ještě před představením prošla některá zajímavá místa v Litoměřicích. Jako první jsme si ukázali staré kašny na náměstí. Pak jsme došli ke kostelu Všech svatých, který stojí nedaleko. Naše cesta  pokračovala ke kostelu Zvěstování Panny Marie. Následovaly hradby a parkány, odkud byl krásný výhled na celé město. Naše putování skončilo na Dómském náměstí.

Třída 2. E navštívila výstavu Kamila Lhotáka v Severočeské galerii výtvarného umění. Výstava návštěvníkům umožňuje sledovat vývoj v tvorbě tohoto zajímavého malíře a ilustrátora, jehož námětem jsou mimo jiné horkovzdušné balóny, cyklisté a periferie.

 

Pavlína Svádová, 1.E

Jana Roháčková, 2.E

 

Škola založena roku 1864

V roce 2014 oslavila škola 150 let od svého založení, čímž se řadí mezi jednu z nejstarších škol svého druhu v republice.

Reportáž ČT24

Součástí školy je i Fotbalová Farma, představena byla v reportáži ČT24.