Dne 14. 9. 2016 jsme navštívili veřejné jednání Okresního soudu v Litoměřicích. V rámci výuky práva jsme tak mohli na vlastní oči vidět, co se u soudu odehrává. Jako všichni návštěvníci soudní budovy jsme nejdříve museli projít detektorem kovu a teprve poté jsme usedli v jednací síni. Soudní proces se týkal tří obžalovaných žen, z nichž dvě předvedla eskorta. Ženy se dopustily trestného činu krádeže. V obchodě odcizily cukrovinky v hodnotě vyšší než 5 000 Kč. Vzhledem k tomu, že dvě ženy již byly v podmínce, dostaly nepodmíněné tresty odnětí svobody v trvání pěti a devíti měsíců. Třetí žena dostala podmíněný trest. Exkurze byla pro nás nepochybně zajímavou i odstrašující zkušeností.