Ve středu 19. 10. 2016 se třída 2.E vydala do Litoměřic, aby zde navštívila místo, kde během svého pobytu v Litoměřicích bydlel a 6. listopadu 1836 také zemřel významný český romantický básník Karel Hynek Mácha. Tento památník K. H. Máchy jsme našli v Máchově ulici v domě Na Vikárce.

Naše češtinářka nás předem upozornila, že právě ve 2. ročníku se s Máchovou tvorbou setkáme i v hodinách literatury, snažili jsme se proto pochytit co nejvíce vědomostí a zajímavostí o tomto českém básníkovi. Součástí expozice byla i řada předmětů a materiálů připomínajících prostředí 1. poloviny 19. století, tedy období, kdy Mácha žil. Celou exkurzí nás provázel zkušený a sympatický průvodce, který dokázal odpovědět i na naše záludné otázky. Když jsme se se dost nasytili duševně, rozhodla se část třídy zakončit exkurzi výbornou „kávou s párou“.

Patrik Jansa, 2.E