Ve školním roce 2015/16 se do zájmového kroužku přihlásilo 11 studentů, kteří se systematicky připravovali na získání certifikátu z elektronické korespondence. Studenti si osvojili znalosti z elektronické komunikace, které mohou uplatnit při práci ve firmách a na úřadech. Naučili se psát zdvořile, přesně, strukturovaně a bez chyb. Navíc dokázali zpracovat tabulku v xls, na základě samostatně vyhledaných podkladů.

K procvičování a testování studenti používali úlohy z časopisu ENTER, zaměřeného na výuku moderní korespondence.

V den zkoušky  18. dubna 2016 obdrželi studenti na své e-mailové adresy zadání úkolu v podobě e-mailové zprávy. Ve stanoveném čase – 90 minut zpracovali odpověď a zaslali na určenou adresu.

Podmínky pro udělení certifikátu splnili všichni studenti, kteří se v zájmovém kroužku celoročně připravovali.

N. Fryčová