Exkurze do Klementina

18. 4. 2018 se studenti tříd 2. A  a  2. D zúčastnili exkurze do druhého největšího historického objektu v Praze, do Klementina.

Nejprve si prohlédli prostory národní knihovny a dozvěděli se řadu užitečných informací o tom, jaké služby knihovna poskytuje, a zhlédli instruktážní film.

V druhé části exkurze navštívili historické objekty národní kulturní památky Klementinum, konkrétně barokní sál, meridiánovou síň a astronomickou věž.

Nad rámec běžných prohlídek díky svému příkladnému chování mohli nahlédnout do zrcadlové kaple a obejít vnitřek všeobecné studovny.

Získané vědomosti zužitkují jak v některých vyučovacích předmětech, tak v dalším studiu, např. na VŠ, každopádně si pak rozšířili všeobecný přehled.