Copyright 2019 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Schůzky rodičů žáků SOŠ se konají v pátek 12. dubna 2019 od 15.00 hodin.

Předávání certifikátů ENTER úspěšným studentům a studentkám naší školy.

5. 3. 2019 proběhlo předávání certifikátů ECDL dalším úspěšným studentkám naší školy.

7. 2. 2019 proběhlo předávání certifikátů ECDL dalším úspěšným studentkám naší školy.

V pátek 8. února 2019 se třídy 2.A, 1.A, 1.D, 3.D a 3.E vydaly do Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích na představení Lakomec. Režisérem divadelní hry byl Lukáš Burian a hlavní postavu Harpagona ztvárnil herec Milan Enčev. Představení mělo úspěch jak z naučné, tak i zábavné stránky. Všichni jsme se některým scénám opravdu zasmáli.

Vendula Beranová, 2. A

V úterý 18. prosince uspořádali žáci všech oborů naší školy představení o Finanční gramotnosti pro osmé a deváté ročníky ZŠ Školní v Roudnici nad Labem, které v posledních měsících pilně nacvičovali pod vedením vyučujících ekonomických předmětů. Představení propojuje divadelní ztvárnění s řadou přínosných poznatků z oblasti ekonomiky a financování. Zaměřuje se na témata, se kterými se mohou žáci již na druhém stupni ZŠ setkat v běžném životě i ve svých rodinách: hospodaření s penězi, povinnými odvody státu, strukturou rozpočtu rodiny, se zadlužením rodiny, s rizikem nevýhodných a často zbytečných půjček. Každé probírané téma je završeno výkladem a doporučením, jak tyto situace v běžném životě zvládat. Zvláštní důraz je kladen na rizikové jevy a nástin, jak se jim vyhnout. Naši žáci obstáli v živém vystoupení na výbornou a sklidili zasloužený úspěch. Ukázali, že vědomosti a znalosti, které získají studiem na naší škole, mohou oni i naši budoucí žáci prakticky využít ve svém dalším životě: při dalším studiu na vysoké škole i při budování své kariéry. Pro velký úspěch si naše představení ZŠ Školní zamluvila i pro osmé ročníky na příští rok. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou prezentaci naší školy.

Ing. Karin Černá, Ing. Kateřina Kašparová

 

 

 

 

 

Dne 17. 12. 2018 se žáci naší školy vydali na cestu do hlavního města Rakouska načerpat vánoční atmosféru. Deset hodin strávených v autobuse nebylo příliš příjemných, ale trocha nepohodlí se vyplatila. Nejprve jsme se vydali po památkách, mohli jsme vidět hlavní dominanty Vídně, jako je katedrála sv. Štěpána, vídeňská radnice nebo parlament. Poté jsme už měli rozchod. Někdo zamířil na vánoční trhy pro teplý svařák a někdo zase do kavárny na sachr dort. Díky dobrému počasí se výlet vydařil a všem se líbil.

Sára Černohorská, Bára Klemptová 3. E

 

V úterý 11. prosince 2018 se třída 4. E vypravila do Prahy za kulturou. Divadlo Na Fidlovačce uvádělo Shakespearův Sen noci svatojánské v hlavní roli s Ivou Pazderkovou. Atmosféru divadelního představení se skvělými hereckými výkony umocnilo scénické i hudební provedení hry. Většina z nás se shodla, že i v současné době a v moderním pojetí nám mají Shakespearovy hry stále co říct.   

Alžběta Krejná, 4.E     

Dne 3.12.2018 navštívily třídy 1.A a 1.E výstavu „Retro zima za socíku“, která se koná v Praze v Tančícím domě. Měli jsme možnost shlédnout, jak vypadaly Vánoce v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, s čím si tehdejší děti hrály, jaká byla móda, jaké přístroje se používaly a také jsme viděli, jak vypadala předvánoční fronta na exotické ovoce. Nejvíce studenty zaujaly stavebnice, se kterými si děti v sedmdesátých a osmdesátých letech hrály. Z Tančícího domu jsme se vydali na Staroměstské náměstí nasát trochu vánoční atmosféry. I přes počáteční nepřízeň počasí se exkurze vydařila a prožili jsme hezký předvánoční den.                                                                                               Ing. Barbora Černá

Studenti 1. VOŠ se zúčastnili vzdělávacího programu v Evropském domě v Praze. V moderním prostředí se aktivně podíleli na prezentaci o historii evropské integrace, fungování EU i jejích hlavních institucí, vyzkoušeli si práci europoslanců tak, že hlasovali prostřednictvím mobilních telefonů, rozhodovali o bodech jednání, navrhovali témata  k projednání i se je snažili obhájit. Studenty práce ve skupinách tak bavila, že na závěr probíhala zaujatá diskuze ke kontroverzním názorům. Nejvíce nás však potěšilo, že lektoři byli překvapeni úrovní znalostí, které studenti VOŠ získali v rámci svého studia.

Odpoledne jsme se trochu odreagovali v Jump Areně.

V měsíci listopadu se konaly dvě sportovní akce, kterých se účastnila i naše škola.

15.11. bylo okresní finále v plavání středních škol v Litoměřicích, na kterém si student 4.D Jirka Pokorný vyplaval dvě medaile. V disciplíně 50m volný způsob získal druhé místo a za 50m prsa vybojoval krásné třetí místo.

26.11. se konal florbalový projekt FLORBAL CHALLENGE, do kterého se naše škola zapojila v kategorii dívek. Děvčata z prvních a druhých ročníku pod vedením kapitánky Daniely Vokálkové z 1.E sehrála tři bojovná utkání a získala pěkné třetí místo.

 

Mgr. Šárka Dvořáková

Ve středu školu navštívil Mikuláš s anděly a čerty.

Více na FB školy: https://www.facebook.com/vosasos/

 

Příběhy bezpráví aneb Objevujme s žáky příběhy z nedávné minulosti, které by neměly být zapomenuty.

 Letošní ročník Příběhů bezpráví, do něhož se oficiálně zapojilo (pouze) 392 škol po celé republice, v Roudnici nad Labem toliko dvě, probíhal v duchu "vítězného" února 1948 a let následujících, kdy se u nás chopil moci komunistický režim. O své vzpomínky na tuto zinscenovanými politickými monstrprocesy poznamenanou dobu se s žáky 3. E přišel podělit pan Ing. Jiří Čejka, DrSc., bývalý politický vězeň, špičkový vědec v oblasti chemie, dlouholetý skaut a v neposlední řadě čestný občan Města Roudnice nad Labem. Součástí besedy byla také projekce pětapadesátiminutového dokumentu o Miladě Horákové. Žáci tak měli jedinečnou možnost setkat se osobně s pamětníkem i odpůrcem totalitního bezpráví, vyslechnout si jeho životní příběh a klást mu otázky.

                                                                           Mgr. David Mikoláš

 

 Odkaz na oficiální spot projektu: https://youtu.be/FoLytszkgNU

Přiložené soubory:
FileDescriptionFile size
Download this file (beseda.JPG)beseda.JPG 1321 kB
Download this file (IMG_1649.JPG)IMG_1649.JPG 1368 kB

Zveme Vás na dny otevřených dveří, které se na naší škole konají v úterý 20. listopadu a ve středu 21. listopadu od 8.00 do 16. 00 hodin. Těšíme se na Vás!

Dne 14. 11. 2018 se naše škola prezentuje na výstavě škol v kulturním domě v Litoměřicích. Těšíme se na Vaši návštěvu.

1. listopadu se naše škola představila zájemcům na výstavě Vzdělávání 2018, která se konala na Mělníku. 

V říjnu se naše škola, v rámci významného výročí 100 let od vzniku naší samostatné republiky, zúčastnila pokusu o rekord, kterou pořádá Agentura Dobrý den o nejvíce vyvěšených vlajek České republiky v den 28. října 2018.

Smyslem není rekord sám o sobě. Český den s českými vlajkami je příležitostí připomenout si významné výročí.

Vlajky jsme vyvěsili do oken budovy školy a také žáci si vyzdobili své třídy i tváře vlajkami.

M. Šinfeltová Nováková - studijní oddělení

 

Od středy 3. října do pátku 5. října se naše škola představila na výstavišti Zahrady Čech na výstavě TECH DAYS. Další výstava nás čeká 1. listopadu na Mělníku. Těšíme se na vás.