Copyright 2022 - VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem

Na základě současného dění na Ukrajině se v týdnu od 28. 2. 2022 do 4. 3. 2022 naše škola zapojila do humanitární potravinové sbírky pro Ukrajinu, kterou vyhlásila ukrajinská komunita v čele s Ivanem Douhaničem, která pracuje v Praze – Kyjích v distribuci firmy Coca-cola. Pro žáky a zaměstnance školy byla akce dobrovolná. Ve sbírce se sešlo více jak 200 kg trvanlivých potravin v podobě těstovin, rýže, konzerv, kojenecké výživy atd. určených nejen pro dospělé, ale především pro děti. Mimo potravin obsahovala sbírka i drogistické zboží v podobě mýdel, zubních past, šamponů, papírových či vlhčených kapesníků, plen pro kojence apod. Ve sbírce se našly i různé zdravotnické potřeby. Žáci celou sbírku roztřídili, zabalili do krabic a v pátek předali řidiči firmy Coca-cola, který ji odvezl do skladu firmy. Sbírka byla následně zavezena přímo na území Ukrajiny, kde bude předána lidem, kteří tuto pomoc potřebují.

Děkujeme všem, kteří přispěli.

Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví (MZČR) se ve školách testuje pouze v pondělí. Na základě školního testování antigenem tedy žáci do karantény nepůjdou, protože v průběhu týdne nebudou testovaní. O režimu v případě pozitivního testu jinde než ve škole rozhoduje hygiena. Ta může žáky nechat ve škole při preventivním testování nebo nařídit karanténu celé třídě.

Po pondělním testování nemusí být nařízena karanténa, protože spolužáci nakaženého žáka jsou od něj ihned izolováni, a není tak pro ně rizikovým kontaktem. Dostat se do karantény žáci mohou, pokud bude mít spolužák v týdnu pozitivní test například po testování v rámci rodiny.

Kdyby byl žák pozitivně antigenním testem testován v průběhu týdne (jinde než ve škole), tak v případě, že by byl dva dny před projevem příznaků covidu nebo dva dny před provedením testů ve škole, musí rodič bezodkladně dát vědět škole. Ta potom kontaktuje krajskou hygienickou stanici, která podle nařízení MZČR „provede epidemiologické šetření, včetně vyhodnocení rizik a přijme adekvátní protiepidemická opatření k zabránění šíření nákazy.“ Může tedy rozhodnout o karanténě nebo o preventivním screeningovém testování žáků, kteří nejdou do karantény a testují se antigenními testy do výsledku PCR (tzv. systém test to stay).

Do nového roku 2022 přejeme všem vyučujícím a žákům hodně zdraví, štěstí, radosti a lásky! Pracujme, učme se, buďme k sobě vstřícní a pomáhejme si !!!!!!!

TESTOVÁNÍ všech učitelů při příchodu do školy.

TESTOVÁNÍ všech žáků SOŠ - 1. vyučovací hodinu v kmenových třídách!

Přiložené soubory:
FileDescriptionFile size
Download this file (ředitel.pdf)ředitel.pdf 165 kB
Download this file (rodiče.pdf)rodiče.pdf 145 kB

Prodloužení ISIC karty na rok 2022 v kabinetě IKT do 31. 1. 2022.